کاربرد سیم بکسل در آسانسور کارگاهی

کاربرد سیم بکسل در آسانسور کارگاهی : تمامی قطعات بکار رفته در آسانسورهای کارگاهی دارای نقش خاصی بوده که جهت بالا بردن امنیت و طول عمر دستگاه باید به دقت تحت مراقبت قرار گیرند، همچنین اجزا آسانسورهای کارگاهی باید در زمان های مشخص سرویس و بازدید شوند تا در صورت مشاهده خرابی و فرسودگی نسبت به تعویض آن اقدام نموده و از بروز خطرات جانی و مالی پیشگیری نمود. در این مقاله گروه آریاصنعت قصد دارد تا شما را با کاربرد سیم بکسل و نقش آن در آسانسورهای کارگاهی آشنا نماید.

سیم بکسل چیست؟

سیم بکسل به طناب های فولادی گفته می شود که اغلب به صورت تاباندن رشته های فلزی دور یک هسته فولادی به شکل مفتول ساخته می شود. اندازه قطر سیم بکسل ها اغلب از روی برچسب هایشان بیشتر می باشد و هیچوقت از آن کمتر نیست. قسمت اصلی سیم بکسل هسته مرکزی آن می باشد که میزان خمیدگی و همچنین مقدار نیروی قابل تحمل مربوط به همین بخش است. سیم بکسل ها برحسب نوع کارکردهایشان از مواد مختلف تشکیل می شوند که می تواند از پنبه، کنف، فولاد و یا پروپیلن باشد.

کاربرد سیم بکسل در آسانسور کارگاهی

سیم بکسل ها در صنایعی که وظیفه جابه جایی کالا و لیفتینگ را به عهده دارند مورد استفاده قرار می گیرند. کارخانه ها، کارگاه های کوچک و بزرگ، شرکت های حفاری، بنادر کشتیرانی، شیلات، ماهیگیری، صنعت نفت و گاز، صنایع کشتی سازی، صنایع پتروشیمی، صنعت خودروسازی، شرکت های حمل و نقل، صنایع ریلی، شرکت های ساخت و ساز، شرکت های آسانسور سازی، برق و سد سازی از نمونه جاهایی محسوب می شوند که سیم بکسل در آن ها کاربرد زیادی دارد.

این طناب های فولادی یا به قول معروف سیم بکسل ها همچنین در صنایع ظریف مانند ترمز دوچرخه، پل های معلق و در آسانسورها و جرثقیل ها نیز به کار گرفته می شوند.

 

خرید آسانسور کارگاهی

چنانچه قصد مشاوره ، خرید ، نصب و راه اندازی آسانسور کارگاهی را دارید می توانید هم اکنون با کارشناسان آریا صنعت تماس حاصل فرموده و شرایط و اطلاعات تکمیلی جهت پروژه خود را توضیح دهید.

در صورت درخواست مشتری آسانسور کارگاهی قابلیت افزایش ارتفاع و ظرفیت باربرداری را دارا می باشد.